Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • Puls
    Emisja wstrzymana na czas nieokreœlony.
  • Boomerang
    Od poniedziałku do piątku o 6:55,
    14:10, 19:10, oraz 01:45
    W weekendy o 6:00, 11:40, 19:10 i 01:45

Nawigacja

Informacja

Dinobox
Witamy na pierwszej polskiej stronie o serialu "Flintstonowie". Stronę najlepiej przeglądać w przeglądarkach Opera i Firefox flinstonowie

Bohaterowie
W tym dziale zgromadzone są opisy postaci występujących w serialu Flintstonowie.

Flintstonowie

Fred Flintstone Fred Flintstone
Fred jest głową rodziny Flintstonów. Pracuje w kamieniołomie, gdzie obsługuje brontokoparkę, nie jest to zbyt skomplikowane zajęcie jednak Fred dostaje wynagrodzenie pieniężne, które pozwala mu utrzymać swoją rodzinę. Czasami Flintston jest nadętym gburem i wywyższa się przy swoim przyjacielu - Barney'u, lecz naprawdę w głębi serca jest miłym i uprzejmym człowiekiem co okazywał w niektórych filmach i odcinkach.
Wilma FlintstoneWilma Flintstone
Wilma Flintstone jest żoną Freda i typową "kurą domową". Całe dnie spędza na wykonywaniu karkołomnych zadań domowych (typu pranie, sprzątanie, opieka nad Pebbles, gotowanie), więc przez presję czasem popada w kłótnie z Fredem. Jednak są to tylko zwykłe kłótnie małżeńskie. Wilma bardzo kocha swojego męża, a jej najlepszą przyjaciółką jest Betty z którą czasem lubi poplotkować i razem zaznać różnego rodzaju rozrywek.
Pebbles FlintstonePebbles Flintstone
Pebbles pierwszy raz pojawia się w trzecim sezonie. Jest ona najmłodszym członkiem rodziny Flintstonów. Najchętniej czas spędza bawiąc się z Bamm-Bammem i Dinem. W kolejnych seriach ("Figle z Flintstonami", "The Pebbles and Bamm-Bamm Show") Pebbles przedstawiona jest już jako nastolatka. W późniejszych latach jej życia wychodzi za Bamm-Bamma i ma z nim dzieci.

Rubblowie

Barney RubbleBarney Rubble
Barney jest niskim blondynem - mężem Betty. Rubblowie są bardzo zaprzyjaźnieni z Flintstonami. Barney z Fredem często popadają w tarapaty, czego przyczyną są "błyskotliwe" pomysły Freda, odnoszące się do tego jak zarobić masę pieniędzy. Barney czasem wpada w kłótnie ze swoim przyjacielem, lecz później tak czy inaczej zawsze się godzą. Ma on dobre serce i zawsze pomoże rodzinie, przyjaciołom i znajomym w potrzebie. W serialu nie jest podane dokładne miejsce jego pracy - czasem według fabuły odcinka pracuje razem z Fredem w kamniołomie, (tak samo jak w filmach fabularnych) a czasem jego praca jest "anonimowa".
Betty RubbleBetty Rubble
Betty tak samo jak Wilma całe dnie spędza w domu wykonując nudne prace domowe. Uwielbia chodzić na zakupy razem z Wilmą. Czasem gotowa jest poświęcić się dla swojej przyjaciółki ze wzajemnością. Postać Betty wzorowana jest na postaci Trixie Norton z serialu "The Honeymooners".
Bamm-Bamm RubbleBamm-Bamm Rubble
Bamm-Bamm jest adoptowanym dzieckiem Barney'a i Betty. Jest on niewiarygodnie silny, tak że potrafi przenieść z miejsca na miejsce nawet Freda siedzącego na fotelu! Uwielbia bawić się z Pebbles. W późniejszych seriach ukazywany jest jako nastolatek, a nawet dorosły. Jest zięciem Freda, który czasem na niego narzeka, lecz ogólnie tworzą kochającą się rodzinę.

Inni

DinoDino
Dino to zwierzak domowy Flintsonów. Jest smokozaurem o różowym ubarwieniu. Przyjazny zwierzak Flintstonów pojawia się od początku serialu, jednak w odcinku "Łowca smokozaurów" przedstawiona jest nam historia przybycia Dina do Flintstonów - w tym odcinku Dino jest bardziej inteligentny i uzdolniony niż w pozostałych (tzn. mówi, wykonuje różne zadania domowe). Dino jest bardzo przywiązany do swojego pana - Freda, więc zawsze gdy ten wraca z pracy Dino rzuca się na niego i zaczyna go lizać.
Pan ŁupekPan Łupek
Niski pracodawca Freda, posiada na głowie dwa włosy i nosi okulary z czarnymi, grubymi oprawkami. Jego pełne imię i nazwisko brzmi : Sylwester Nate George Oskar Łupek. Nie jest złym pracodawcą, choć Fred czasem domaga się podwyżek co zwykle kończy się fiaskiem. W niektórych odcinkach nazywany jest swoją oryginalną wersją naziwska "Pan Slate". Jeden z epizodów "Flintstonów" podaje nam ciekawostkę dotyczącą tego iż jego siostrzeńcem może być Barney Rubble.
Wspaniały GazooWspaniały Gazoo
Gazoo jest przybyszem z planety Zatox. Został wysłany na Ziemię w ramach kary za wynalezienie maszyny czyniącej wielkie szkody. Na ziemii tylko Fred i Barney są w stanie go zobaczyć. Mały, zielony kosmita o dużej głowe czasem pomaga naszym bohaterom. Pojawił się również w filmie fabulanrym "Flintstonowie: Niech żyje Rock Vegas". Pojawia się dopiero w ostatnim (szóstym) sezonie.

Copyright by © Flintstonowie.cba.pl