Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
  • Puls
    Emisja wstrzymana na czas nieokreœlony.
  • Boomerang
    Od poniedziałku do piątku o 6:55,
    14:10, 19:10, oraz 01:45
    W weekendy o 6:00, 11:40, 19:10 i 01:45

Nawigacja

Informacja

Dinobox
Witamy na pierwszej polskiej stronie o serialu "Flintstonowie". Stronę najlepiej przeglądać w przeglądarkach Opera i Firefox flinstonowie

Perry Gunite - serial animowany

Czy ktoś pamięta Perry'ego Gunita, bohatera, który pojawił się w odcinku "Miłosne wyznania"? Był on prywatnym detektywem wynajętym przez Freda. Nie wiele osób wie, że kiedyś w planach studia Hanna-Barbera było stworzenie oddzielnego serialu animowanego, właśnie z Perry'm Gunitem. Pomysłodawcą projektu był John Kricfalusi - animator, który głównie znany jest jako autor "The Ren & Stimpy Show". Poniżej zamieszczam tłumaczenie z bloga Kricfalusiego:

Perry Gunite

"W 1985 roku Bill Hanna zaproponował mi, że mogę podjąć się każdej pracy jakiej chcę w całym studiu. Powiedziałem więc - "Bill, chciałbym tą samą możliwość, jaką Fred Quimby dał tobie i Joe w 1939. Możliwość do napisania i wyreżyserowania mojej własnej kreskówki bez ingerencji ze strony innych pracowników studia. Chce użyć postaci, którą wymyśliłeś na potrzeby Flintstonów. Całość chcę wykonać starą techniką - taką jaką zdobyliścię z Joe nagrody, umiłowanie widzów i oczywiście sławę!"

Joe podskoczył ze swojego siedzenia i uderzył pięścią w swoje biurko "Świetnie! Zrobić to w ten sposób, tak jak my!" Wtedy przez telefon zawołał do swojego gabinetu szefową działu scenariuszy - "Jeannie, przyjdź tu. John wpadł na świetny pomysł i chce ci o tym opowiedzieć!" Jean McCurdy weszła do pokoju - "Witam, Panie Hanna" Bill był rozpromienony - "Usiądź Jeannie. Znasz Johna, tak?" Przeszyła mnie swoim spojrzeniem i rzekła - "Tak, Panie Hanna"

Rockless Quarry Lemur

Zacząłem więc opowiadać - "Uh... więc, widzisz Jean... (tu opisałem cały pomysł)" W oczach Billa pojawiły się iskierki - "Co sądzisz o tym pomyśle, Jeannie?" - wlepił w nią swoje oczy. - "Myślę że to rzeczywiście wspaniały pomysł, Panie Hanna" - odpowiedziała. - "Wiedziałem że, ci się spodoba! Możesz iść. Chciałem tylko się tylko upewnić, że podzielasz moje zdanie." - rzekł Bill.

Kiedy Jeannie wyszła, Bill uścisnął mi rękę, pogratulował i powiedział - "Przychodź do mnie z każdym swoim pomysłem, od lat nic nie spodobało mi się tak bardzo.""

Borax

Nad scenariuszem pracowało czworo osób - John, Mary Fitzgerald, Charlie Howell, oraz Tom Minton. John prezentuje na swoim blogu kilka materiałów z produkcji (nie wiadomo czy dysponuje ich większą ilością), które ja zamieszczam w tym artykule. Projekt najprawdopodobniej ostatecznie został zamknięty w wraz z zakończeniem złotej ery studia Hanna-Barbera, czyli w 2002 roku.


Copyright by © Flintstonowie.cba.pl